Kausi 2015-2016

Muodostelmaluistelun kilpailukalenteri ja kilpailutulokset 2015-2016
 

AIKA 
KILPAILU/JÄRJESTÄJÄ                    
OSALLISTUVAT
JOUKKUEET        
  TULOKSET 
15.11.2015NTL

Frozen Coriolis
Frozen Notos
Frozen Mistrals

FC sij.2/2
FN sij 2/4
FM sij 7/8

21.11.2015
(1. valintakilpailu)
SaiML (Lappeenranta)

Frozen Coriolis
Frozen Notos
Frozen Mistrals

FC sij. 8/14
FN sij. 3/7
FM sij. 10/10

 13.12.2015 EVT kutsukilpailu (Tikkurila)

Frozen Coriolis
Frozen Notos

FC sij. 7/8
FN sij. 3/5

31.1.2016Lahden taitoluistelijat (Kutsukilpailut)

Frozen Notos
Frozen Mistrals

FN sij. 4/5
FM sij.3/3

6.2.2016

2. Valintakilpailut (Tikkurila)

Frozen Coriolis
Frozen Notos
Frozen Mistrals

FC sij. 11/18
FN sij. 3/8
FM sij, 10/10

 6.3.2016 Kutsukilpailut (Kerava)

Frozen Coriolis

Frozen Notos

FC sij. 4/7

FN si.j 1/5

12.3.2016Kutsukilpailut (Porvoo)Frozen MistralsFM sij. 5/5
 19-20.3.2016 3. valintakilpailut (Espoo)

Frozen Coriolis

Frozen Notos 

 FC sij.20/20

FN sij.14/16

 

 


Yksinluistelun kilpailukalenteri ja tulokset 2015-2016

 


AIKA                        

KILPAILU/JÄRJESTÄJÄ         
TULOKSET                           

SYYSKUU

  

 

24-26.9.2015

 

HTL GOLDEN SKATE CUP

Chicks B 2008 and younger:
Siiri Tahvanainen 14/19
Mirella Peltonen 15/19
Janette Ratilainen 16/19
Essi Konttinen 19/19

Chicks B 2007:
Ella-Maria Konttinen 5/19
Essi Vuorikallas 13/19

Taitajat ei axel:
Ilona Karjalainen 5/23
Jenna Lamio 12/23

Taitajat axel:
Essi Kykkänen 2/14

Springs B 2004 and younger:
Venla Tsupari 12/20

Springs C 2004:
Donya Zare 5/14
Anni Kujala 11/14
Anni-Maria Pakarinen 14/14

Novice C:
Eeva Mero 1/13

Junior C:
Iiris Arola 2/16
Karoliina Uusitalo 6/12
Petra Riikonen 7/12

Springs A 2004:
Venla Saneri 5/14
Sanni Sainio 7/14

Novice B:
Liinu Lähteenmäki 10/24

LOKAKUU

  

 

20.10.2015

 

HTK kutsukilpailu

Minit 2007:
Ella-Maria Konttinen 9/11

Minit 2006:
Lotta Valtonen 11/12

B-silmut:

Venla Tsupari 4/13
Anni Vuorikallas 11/13

Aluenoviisit:
Essi Kykkänen 2/3 

 24.10.2015MJT UA CUP

B-silmut
Anni Vuorikallas 10/23
Venla Tsupari 17/23

 31.10.2015NTL kutsukilpailu

Taitajat ei axel:
Ilona Karjalainen 2/15
Jenna Lamio 3/15

Tintit 2008-2009 luistelujärjestyksessä: Daniela Perklen, Sara-Sofia Lahti (EM: kauniit liukuasennot), Anna Sovijärvi,. Helmi Holopainen, Ella Viira

Tintit 2007:
Emilia Heiskanen 1/17
Muut luistelujärjestyksessä: Fanny  Lahti, Juulia Reijo, Milla Pihlava (EM: hyvä ylävartalon kannatus ja katsekontakti)

Minit:
Ella-Maria Konttinen 3/15

B-silmut:
Venla Tsupari 3/18
Anni Vuorikallas 6/18
Aada Leskelä 10/18

Aluesilmut:
Donya Zare 3/9
Minea Vaulamo 4/9
Anni Kujala 5/9
Anni-Maria Pakarinen 8/9

Aluedebytantit:
Juliette Ratilainen 9/9

Aluenoviisit:
Essi Kykkänen 8/8

Aluejuniorit:
Iiris Arola 1/6
Karoliina Uusitalo 3/6
Petra Riikonen 5/6

 MARRASKUU

 
 3.11.2015HTK kutsukilpailu

A-silmut:
Venla Saneri 3/17
Sanni Sainio 7/17

 7.11.2015JTL UA cup

Tintit:
Luistelujärjestyksessä
Janette Ratilainen
Sara-Sofia Lahti
Siiri Tahvanainen
Mirella Peltonen (finaalipaikka!)
Milla Pihlava (finaalipaikka!)
Ella Viira
Alisa Pietilä
Anilla Marttila (finaalipaikka!)
Juulia Reijo (finaalipaikka!)
Anna Sovijärvi
Essi Konttinen

 7-8.11.2015 Kels kutsukilpailu

Tintit:
Emilia Heiskanen 2/19
Luistelujärjestyksessä: Sofi Bergman

Minit:
Ella-Maria Konttinen 14/31

Aluedebytantit:
Juliette Ratilainen 8/9

Aluenoviisit:
Essi Kykkänen 6/8

Aluejuniorit:
Iiris Arola 1/6

Aluesilmut:
Donya Zare 1/11

B-silmut:
Venla Tsupari 17/32 (EM: iloinen esitys)
Aada Leskelä 28/32

A-silmut:
Sanni Sainio 2/21
Venla Saneri 5/21

14.11.2015Hytl kutsu-ja aluecup kilpailu

Tintit:
Luistelujärjestyksessä: Alisa Pietilä, Fanny Lahti

Minit:
Ella-Maria Konttinen 6/22
Lotta Valtonen 15/22 

Taitajat, ei axel:
Ilona Karjalainen 3/20
Jenna Lamio 5/20

Aluesilmut:
Donya Zare 1/18 (finaalipaikka!)
Minea Vaulamo 3/18 (finaalipaikka!)
Anni-Maria Pakarinen 11/18
Anni Kujala 14/18

Aluedebytantit:
Juliette Ratilainen 11/14

Aluenoviisit:
Essi Kykkänen 11/16

Aluejuniorit:
Iiris Arola 2/9 (finaalipaikka!)
Karoliina Uusitalo 5/9 (finaalipaikka!)

18.11.2015TL UA Cup

Taitajat ei axel:
Ilona Karjalainen 1/4 (finaalipaikka!)
Jenna Lamio 2/4 (finaalipaikka!)

 27.11.2015Kels UA Cup

Minit:
Ella-Maria Konttinen 6/28 (finaalipaikka!, EM: Pirteä, hyvin musiikkiin luisteltu esitys)
Lotta Valtonen 15/28

 29.11.2015 1.vk KuLS

Noviisit:
Liinu Lähteenmäki 20/30
Eeva Mero 24/30

JOULUKUU

  
 5.12.2015TL 

A-silmut:
Venla Saneri 3/14
Sanni Sainio 4/14

Noviisit:
Liinu Lähteenmäki 5/13
Eeva Mero 10/13

Aluesilmut:
Anni-Maria Pakarinen 10/17
Anni Kujala 12/17

 6.12.2015 TL

Tintit:
Emilia Heiskanen 1/23
Muut luistelujärjestyksessä
Daniela Perklen
Oona Kyllinen

Minit:
Ella-Maria Konttinen 6/23
Lotta Valtonen 13/23

B-Silmut:
Anni Vuorikallas 11/28
Aada Leskelä 21/28 (EM: Hieno Bielmann -liuku)

Taitajat 2003 ja vanhemmat, ei axel:
Ilona Karjalainen 1/3
Jenna Lamio 2/3

 14-17.1.2016 Gliss Open, Tallinna

Cubs B girls 2005:
Venla Tsupari 4/22
Donya Zare 15/22

Springs B girls:
Anni Vuorikallas 18/26
Aada Leskelä 20/26

Chicks A girls:
Ella-Maria Konttinen 9/28

Basic Novice B girls:
Liinu Lähteenmäki 9/17
Eeva Mero 11/17

Basic Novice A girls:
Sanni Sainio 10/25
Venla Saneri 20/25

Junior B ladies:
Iiris Arola 1/10
Karoliina Uusitalo 8/10
Petra Riikonen 9/10 

 23.1.2016ETK noviisien 2.vk

Noviisit:
Liinu Lähteenmäki 9/29
Eeva Mero 13/29

 30-31.1.2016Willa Trophy HyTL

Junior C, ladies:
Karoliina Uusitalo 8/13
Petra Riikonen 9/13

Novice B, girls:
Liinu Lähteenmäki 1/13
Eeva Mero 8/13

Springs A, girls:
Sanni Sainio 6/18

Springs C, girls:
Donya Zare 3/14
Anni Kujala 12/14
Anni-Maria Pakarinen 14/14

Pre-Young I, girls born 1999-2003:
Jenna Lamio 2/4

Chicks:
Juulia Reijo 13/23
Milla Pihlava 18/23

Pre Chicks:
Mirella Peltonen 9/19
Anilla Marttila 10/19 (EM: Iloinen esitys)
Daniela Perklen 16/19

Cubs born 2006:
Lotta Valtonen 11/15

Cubs born 2007 or later:
Ella- Maria Konttinen 11/18
Emilia Heiskanen 18/18

Debs B:
Emilia Järvinen 3/18
Juliette Ratilainen 13/18

Springs B:
Anni Vuorikallas 15/20

 4.2.2016NTL minit ua cup 

Minit: 
Ella-Maria Konttinen 3/28
Emilia Heiskanen 19/28
Lotta Valtonen 20/28

 6.2.2016MJT ua cup 

Aluenoviisit:
Julia Tuuri 8/14 (finaaliipaikka!)
Essi Kykkänen 9/14

Aluedebytantit:
Emilia Järvinen 4/12 (finaalipaikka! EM: Vauhdikas ja hyväliukuinen perusluistelu)
Juliette Ratilainen 6/12 finaaliin

 7.2.2016LT ua cup tintit

Tintit: luistelujärjestyksessä
Fanny Lahti (EM: Upea ikkunaliuku, finaalipaikka!)
Janette Ratilainen
Alisa Pietilä (finaalipaikka!)
Siiri Tahvanainen (finaaliipaikka!)
Oona Kyllinen
Sofi Bergman
Essi Konttinen
Ella Viira

 13-14.2.2016VTL ua cup/kutsukilpailu 

Tintit 2008 ja myöhemmin syntyneet: luistelujärjestyksessä
Mirella Peltonen (EM: siisti ja vahva kokonaisuus)
Anilla Marttila
Siiri Tahvanainen
Sara-Sofia Lahti
Anna Sovijärvi

Tintit 2007 syntyneet:
Sofi Bergman

Minit:
Lotta Valtonen 20/29 (EM: reipas esitys)
Emilia Heiskanen 22/29

Aluejuniorit:
Petra Riikonen 6/7

Aluesilmut:
Donya Zare 2/14
Minea Vaulamo 7/14
Anni-Maria Pakarinen 11/14

Aluedebytantit:
Juliette Ratilainen 5/10

 17.2.2016TL Silmut B ua cup 

 B-silmut:

Anni Vuorikallas 4/23 (finaalipaikka!)

Aada leskelä 12/23 (finaalipaikka!)

 21.2.2016OLK Noviisien Hopeafinaali 

 Noviisit:

Liinu Lähteenmäki 23/24

 23.2.2016 HTK ISU- ja tähtisarjojen kutsukilpailu

 Minit (2007 tai myöhemmin syntyneet):

Ella-Maria Konttinen 5/11, Emilia Heiskanen 9/11

B-silmut:

Venla Tsupari 6/8 EM: esittäminen

Aluedebytantit:

Emilia Järvinen 2/8

 27.2.2016

Kels Uudenmaan Aluemestaruuskilpailut

(ISU)

 Noviisit:

Liinu Lähteenmäki 3/11

A-silmut:

Venla Saneri 3/9

Sanni Sainio 7/9

 12.3.2016 Hytl Uudenmaan aluemestaruuskilpailut (tähtisarjat)

Tintit: Luistelujärjestyksessä

Mirella Peltonen, Siiri Tahvanainen, Fanny Lahti, Juulia Reijo em. hyvä istumapiruetti, Milla Pihlava, Anilla Marttila em. Ilonen esitys, Alisa Pietilä

Minit: Ella-Maria Konttinen 16/16 em. Iloinen esitys

Aluejuniorit: Iiris Arola 2/7, Karoliina Uusitalo 5/7

Silmut B: Anni Vuorikallas 10/16 em. hyvä kokonaisuus, Aada Leskelä 15/16

Aluedebytantit: Emilia Järvinen 5/10, Juliette Ratilainen 10/10

Aluesilmut: Donya Zare 4/10, Minea Vaulamo 6/10

Aluenoviisit: Julia Tuuri 4/8

Taitajat, ei axel syntynyt 2003: Ilona Karjalainen 1/3

 19-20.3Easter Skate RTL (IC)

Chicks born 2008 or later: Siiri Tahvanainen 1/21, Anilla Marttila 6/21 em iloinen esitys, Mirella Peltonen 8/21

Chicks born 2007: Sofi Bergman 7/17, Juulia Reijo 9/17

Cubs born 2007 or later: Ella-Maria Konttinen 21/26, Emilia Heiskanen 24/26

Cubs born 2006: Lotta Valtonen 19/21

Springs B: Anni Vuorikallas 15/27, Venla Tsupari 20/27, Aada Leskelä 25/27

Junior C: Iiris Arola 3/6, Karoliina Uusitalo 5/6

Novice C: Julia Tuuri 2/11, Essi Kykkänen 8/11

Debs B: Juliette Ratilainen 3/13

Novice B: Eeva Mero 5/19

Springs A: Venla Saneri 8/34, Sanni Sainio 19/34