Kausi 2016-2017

Muodostelmaluistelun kilpailukalenteri ja kilpailutulokset 2016-2017
 

AIKA 
KILPAILU/JÄRJESTÄJÄ                    
OSALLISTUVAT
JOUKKUEET        
  TULOKSET 
 19.11.2016 EVT FC 9/9
 20.11.2016 RJT

 FC

FN

 3/7

3/7

 26.11.2016 KKJTFN  4/9
 15.1.2017 Tappara

 FC

FN

FM

 2/8

4/7

4/4

 21.1.2017

 NTL

 FC

FN

FM

6/7

3/6

3/3 

 12.2.2017 TRT

 FC

FN

11/18

 8/9

 5.3.2017 KEMU

 FC

FN

FM

4/6 

3/4

4/5

 11.3.2017 PTL

 FN

FM

3/3

/3

 

 

 

 

 

 


Yksinluistelun kilpailukalenteri ja tulokset 2015-2016

 


AIKA                        

KILPAILU/JÄRJESTÄJÄ         
TULOKSET                           

SYYSKUU

  

 16-18.9.2016

 HTL

Springs C: Minea Vaulamo 5/19, Anni Kujala 9/19
Novice C: Juliette Ratilainen 12/18
Junior C: Iiris Arola 1/4
Debs A 2004: Sanni Sainio 14/41
Springs B: Venla Tsupari 7/33, Donya Zare 27/33
Cubs B 2007: Ella-Maria Konttinen 3/24, Juulia Reijo 10/24, Sofi Bergman 11/24, Emilia Heiskanen 21/24
Cubs B 2008: Siiri Tahvanainen 8/10

LOKAKUU

  

  1-2.10.2016

 JTLDebytantit: Sanni Sainio 16/20
 6.10.2016 NTLB-silmut: Venla Tsupari 2/28, Donya Zare 8/28, Minea Vaulamo 18/28, Anni Kujala 21/28
 11.10.2016 HTKDebytantit: Sanni Sainio 1/8

 

 
15.10.2016MJT

Noviisit: Anni Vuorikallas 10/10

Minit: Ella-Maria Konttinen 1/19, Sofi Bergman 6/19 em. Laadukas vaakapiruetti, Milla Pihlava 7/19, Fanny Lahti 19/19

B-silmut: Minea Vaulamo 11/15, Anni Kujala 12/15

Aluejuniorit: Iiris Arola 1/9 (finaalipaikka), Essi Kykkänen 5/9, Karoliina Uusitalo 7/9

Aluenoviisit: Juliette Ratilainen 1/5

28-29.10.2016NTL

Aluesilmut: Lotta Valtonen 3/11

B-silmut: Donya Zare 4/28, Venla Tsupari 6/28, Minea Vaulamo 16/28, Anni Kujala 20/28

Aluenoviisit: Juliette Ratilainen 5/7, Julia Tuuri 7/7

Aluejuniorit: Iiris Arola 1/6, Essi Kykkänen 4/6, Karoliina Uusitalo 5/6

Minit (tytöt): Ella-Maria Konttinen 1/32, Emilia Heiskanen 11/32,

Sofi Bergman 13/32, Juulia Reijo 23/32

Minit (pojat): Toivo Ilomäki 3/3

Tintit (luistelujärjestyksessä): Sara-Sofia Lahti, Ella Viira, Janette Ratilainen, Daniela Perklen, Inka Lehtola erityismaininta: upea katsekontakti ja reipas esitys, Essi Konttinen erityismaininta: loistava seisomapiruetti

Debytantit: Sanni Sainio 4/9

Noviisit: Anni Vuorikallas: 24/24

 5-6.11.2016 KeLS

Aluenoviisit: Juliette Ratilainen 2/11, Julia Tuuri 3/11

Minit: Sofi Bergman 6/21 em. rohkea esiintyminen, Siiri Tahvanainen 16/21, Juulia Reijo 18/21

Debytantit: Sanni Sainio 8/10

Aluejuniorit: Iiris Arola 2/10, Essi Kykkänen 5/10, Karoliina Uusitalo 6/10

B-silmut: Donya Zare 5/20 em. laadukkaat ja pyörivät piruetit, Venla Tsupari 9/20

Aluesilmut: Lotta Valtonen 5/11

Taitajat axel: Ilona Karjalainen 5/13 em. reipas esitys

Noviisit: Anni Vuorikallas: 12/13

 

 13.11.2016 KaTa

 Debytantit: Sanni Sainio 10/26

Noviisit: Anni Vuorikallas 24/26

 18.11. 2016 KeLS Tintit: Inka Lehtola (jatkoon), Essi Konttinen em: ilonen esitys, Daniela Perklen (jatkoon), Sara-Sofia Lahti (jatkoon), Ella Viira
 19.11.2016 HyTl

Minit: Ella-Maria Konttinen 4/22 em. laadukas vaakapiruetti, Emilia Heiskanen 17/22

Aluedebytantit: Aada Leskelä 2/8 (aluecup finaalipaikka)

Aluenoviisit: Juliette Ratilainen 2/14 (Aluecup 1/10 finaalipaikka), Julia Tuuri 5/14 (aluecup 4/10)

Taitajat axel: Ilona Karjalainen 13/16 em. iloinen esitys (aluecup 11/13)

 

  
 22.11.2016 TL Minit: Ella-Maria Konttinen 2/37 (finaalipaikka), Emilia Heiskanen 12/37, Siiri Tahvanainen 16/37, Sofi Bergman 17/37, Milla Pihlava 23/37, Juulia Reijo 26/37 em: hyvä istumapiruetti, Fanny Lahti 29/37
 6.1.2017 LT

Minit: Milla Pihlava 2/6, Siiri Tahvanainen 3/6, Fanny Lahti 4/6

Tintit: Helmi Holopainen 1/10, Luistelujärjestyksessä: Enna Heikkola, Liia Lehiö, Oona Kyllinen, Raakel Rekola

Silmut B: Anni Kujala 7/11

Taitajat Axel: Ilona Karjalainen 4/8

Aluedebytantit: Aada Leskelä 3/9

 12-15.1.2017 Gliss Open, Tallinna

Springs B: Venla Tsupari 6/23, Donya Zare 11/23, Anni Kujala 16/23, Minea Vaulamo 22/23

Basic Novice B: Liinu Lähteenmäki 2/8

Novice B: Venla Saneri 3/23, Sanni Sainio 7/23, Anni Vuorikallas 11/23, Aada Leskelä 19/23, Juliette Ratilainen 22/23

Cubs B: Ella-Maria Konttinen 8/37, Sofi Bergman 17/37

Junior B: Iiris Arola 8/15. Essi Kykkänen 12/15, Karoliina Uusitalo 13/15

 21-22.1

 RoiTa debytanttien ja noviisien 2 vk.

Noviisit: Liinu Lähteenmäki 12/27 (hopeafinaaliin), Anni Vuorikallas 23/27

Debytantit: Sanni Sainio 12/32 (hopeafinaaliin), Venla Saneri 23/32

 28-29.1 Hyvinkää Trophy

Pre Chicks: Sara-Sofia Lahti 3/20, Anna Sovijärvi (em. Hienosti musiikkiin luisteltu ohjelma), Ella Viira

Chicks: Daniela Perklen, Inka Lehtola (em. energinen esitys), Janette Ratilainen

Cubs 2007: Ella-Maria Konttinen 5/23, Sofi Bergman 18/23, Emilia Heiskanen 19/23

Junior C: Iiris Arola 1/11, Karoliina Uusitalo 4/11

Novice B: Anni Vuorikallas 11/14,  Liinu Lähteenmäki 12/14

Novice C: Juliette Ratilainen 4/16, Julia Tuuri 6/16

Debs A: Sanni Sainio 2/6, Venla Saneri 5/6

Springs B: Donya Zare 16/30,  MInea Vaulamo 27/30, Anni Kujala 28/30

Pre-Young II girls: Ilona Karjalainen 5/11, EM: laadukkaat piruetit

21-22.1JTL minien aluevalintaMilla Pihlava 8/34 finaaliin, Emilia Heiskanen 10/34 finaaliin, Fanny Lahti 13/34 finaaliin, Sofi Bergman 15/34 finaaliin, Siiri Tahvanainen 18/34, Juulia Reijo 22/34
 2.2. NTL  UA aluecup II vk.

Aluenoviisit: Julia Tuuri 1/10 (aluecup finaalipaikka), Emilia Järvinen 3/10 (aluecup finaalipaikka)

Aluejuniorit: Essi Kykkänen 2/9 (aluecup finaalipaikka), Karoliina Uusitalo 8/9

 4-5.2.VTL kutsukilpailu

 

B-silmut: Minea Vaulamo 15/37 (finaalipaikka)

Taitajat axel: Ilona Karjalainen 4/16 (aluecup finaalipaikka)

Tintit: (luistelujärjestyksessä) Helmi Holopainen, EM: pirteä, reipas esitys, Oona Kyllinen, Enna Heikkola, EM: hyvin pyörivä seisomapiruetti, Essi Konttinen

Aluedebytantit: Aada Leskelä 3/10

Minit (2008): Siiri Tahvanainen 10/19

Minit (2007): Juulia Reijo 11/27, Milla Pihlava 17/27, Fanny Lahti 22/27

 

 

 

 

 

 

 

 11-12.2. KeLS kutsukilpailu

Noviisit: Liinu Lähteenmäki 4/14

Juniorit: Eeva Mero 7/8

Aluesilmut: Lotta Valtonen 5/10

Minit: Ella-Maria Konttinen 3/36, Sofi Bergman 14/36, Emilia Heiskanen 23/36

Tintit tytöt 2009: Sara-Sofia Lahti

Tintit tytöt 2008: Daniela Perklen, Inka Lehtola

Debytantit: Venla Saneri 10/12

 18-19.2Debytanttien ja Noviisien hopeafinaali

Debytantit: Sanni Sainio 12/24

Noviisit: Liinu Lähteenmäki 21/23

 4.3.2017 MJT

Noviisit: Liinu Lähteenmäki 10/14, Anni Vuorikallas 13/14

Tintit: Helmi Holopainen 3/17, Essi Konttinen

Minit: Siiri Tahvanainen 11/17, Milla Pihlava 14/17

Taitajat Axel: Ilona Karjalainen 3/9

Aluenoviisit: Emilia Järvinen 2/11, Juliette Ratilainen 5/11, Julia Tuuri 10/11

Aluejuniorit: Essi Kykkänen 4/8, Karoliina Uusitalo 7/8

 

18.3.2017

 

 

 

 

 

 

 25.3.2017

 

 

 Kels Tähtisarjojen aluemestaruuskilpailu

 

 

 


 

 TL ISU-aluemestaruus

Tintit: Daniela Perklen, Helmi Holopainen,Inka Lehtola, Liia Lehiö, Sara-Sofia Lahti, Oona Kyllinen

Minit: Ella-Maria Konttinen 2/20, Sofi Bergman 11/20, Milla Pihlava 17/20, Fanny Lahti 18/20 em. upeat vaakaliuút, Emilia Heiskanen 20/20

B-silmut: Venla Tsupari 8/14, Donya Zare 11/14

Aluedebytantit: Aada Leskelä 5/5

Aluenoviisit: Emilia Järvinen 1/6, Juliette Ratilainen 2/6, Julia Tuuri 5/6

Aluejuniorit: Iiris Arola 2/6, Essi Kykkänen 6/6

Taitajat Axel: Ilona Karjalainen 7/7

 

 

 

 


Debytantit: Venla Saneri 1/7, Sanni Sainio 4/7

Noviisit: Liinu Lähteenmäki 6/17, Anni Vuorikallas 16/17

Juniorit: Eeva Mero 7/7