Kausi 2017-2018


Yksinluistelun kilpailukalenteri ja tulokset 2017-2018

 


AIKA                        

JÄRJESTÄJÄ/KILPAILU
TULOKSET                          

 

  

 29.9-30.9

 HTL

Springs C: Milla Pihlava 1/19, Fanny Lahti 2/19, Sofi Bergman 3/19
Debs C: Anni Kujala 4/11
Cubs B 2009: Sara-Sofia Lahti 9/17, Helmi Holopainen 14/17
Cubs B 2008: Inka Lehtola 3/28
Springs B: Ella-Maria Konttinen 6/27, Emilia Heiskanen 21/27, Lotta Valtonen 25/27
Taitajat axel: Ilona Karjalainen 1/6

 

  

 30.9.-1.10.

 JTL

 Juniorit: Liinu Lähteenmäki 16/19

Noviisit: Anni Vuorikallas 12/19, Aada leskelä 19/19

SM-noviisit: Sanni Sainio 9/26

 14.10. MJT

 Juniorit: Liinu Lähteenmäki 11/12

Noviisit: Julia Tuuri 21/28, Anni Vuorikallas 22/28, Emilia Järvinen 23/28, Aada Leskelä 24/28

SM-noviisit: Sanni Sainio 9/18

 21.-22.10. KeLs Junioreiden 1. valintakilpailuLiinu Lähteenmäki 26/29

 

 
 28.-29.10. EsJt SM-noviisien 1. valintakilpailu Sanni Sainio 16/28
 3-4.11. NTL kutsukilpailu

SM-noviisit: Sanni Sainio 4/9

Noviisit: Melina Aronen 2/22, Julia Tuuri 15/22, Emilia Järvinen 16/22, Anni Vuorikallas 17/22, Aada Leskelä 18/22

Juniorit: Liinu Lähteenmäki 8/10, Tuuli Järvinen 9/10

Tintit: luistelujärjestyksessä Lilian Dahlström, Liia Lehiö, Lara Lindqvist, Enna Heikkola, Raakel Rekola em. Laadukas vaakaliukuasento, Sara Koivisto

Minit 2008: Inka Lehtola 2/21, Daniela Perklen 8/21, EM: notkea vaakapiruetti; Janette Ratilainen 13/21

Minit 2009: Sara-Sofia Lahti 2/7, Oona Kyllinen 4/7, Helmi Holopainen 5/7, Ella Viira 7/7

B-silmut: Milla Pihlava 13/21, Emilia Heiskanen 15/21, Sofi Bergman 19/21, Lotta Valtonen 20/21

Aluesilmut: Fanny Lahti 3/14

Taitajat Axel: Ilona Karjalainen 3/10

Aluedebytantit: Minea Vaulamo 6/14 (finaaliin 4/11), Anni Kujala 8/14 (6/11)

 

 12.11.JTL Minien aluevalinta ja tähtisarjojen kutsukilpailu

 

Minit: Inka Lehtola 4/26 finaaliin em. upea vaakapiruetti, Daniela Perklen 12/26, Helmi Holopainen 15/26, Janette Ratilainen 16/26, Sara-Sofia Lahti 18/26, Ella Viira 21/26

Aluesilmut: Fanny Lahti 1/13

Aluedebytantit: Minea Vaulamo 5/8

b-silmut: Emilia Heiskanen 10/16, Milla Pihlava 13/16

 18.11. Hytl kutsukilpailu

Tintit: luistelujärjestyksessä Lilian Dahlström, Sara Koivisto em. upeat liuút, Liia Lehiö

Minit: Inka Lehtola 5/23, Oona Kyllinen 17/23, Sara-Sofia Lahti 18/23

B-silmut: Emilia Heiskanen 22/29, Milla Pihlava 25/29, Sofi Bergman 26/29

Taitajat axel: Ilona Karjalainen 1/6

Aluesilmut: Fanny Lahti 9/17 em. laadukkaat piruetit

 21.11.

 

24.11.

TL taitajat axel aluecup,Tuusula

 

KeLs aluecup B-silmut, Kerava

Ilona Karjalainen 2/9 (aluemestaruus paikka)

 

Sofi Bergman 17/34, Emilia Heiskanen 21/34, Milla Pihlava 23/34, Lotta valtonen 28/34

 25.11 Varala, IC, Noviisit, Tampere

2004 syntyneet Noviisit: Anni Vuorikallas 18/28, Aada Leskelä 23/28, 2002-2003 syntyneet Noviisit: Melina Aronen 9/39, Emilia Järvinen 32/39, Julia Tuuri 34/39, Juliette Ratilainen 39/39

 29.11

 MJT aluecup, MäntsäläAluesilmut: Fannyn Lahti 3/15 (jatkopaikka aluemestaruuskilpailun finaaliin)
 2.12 LT aluecup 1 vk. Tintit, LohjaLuistelujärjestyksessä: Enna Heikkola (aluefinaalipaikka), Liia Lehiö, Raakel Rekola, Sara Koivisto (aluefinaalipaikka), Lilian Dahlström, Lara Lindqvist
 2.12. TTK Noviisien 1. vk

Melina Aronen 13/37, Emilia Järvinen 23/37, Julia Tuuri 26/37, Anni Vuorikallas 29/37, Aada Leskelä 33/37

 11-14.1.2018 Gliss Open, Tallinna

Basic Novice B: Melina Aronen 12/25, Anni Vuorikallas 19/25, Julia Tuuri 20/25

Novive B: Aada Leskelä 6/22, Minea Vaulamo 16/22

Advance Novice: Venla Saneri 12/18

Cubs B 2008: Inka Lehtola 30/41

Cubs B 2007: Emilia Heiskanen 8/19, Sofi Bergman 11/19, Milla Pihlava 18/19

Junior B: Iiris Arola 6/8

 13-14.1

LT SM-noviisit 2. vk., Lahti

Sanni Sainio 18/28

20-21.1.2018 HyTl Hyvinkää Trophy

Lauantai:

Junior B: Liinu Lähteenmäki 18/18

Novice B: Aada Leskelä 15/15

Sunnuntai:

Chicks 2010: Enni Ålander, Lilja Saari

Chicks 2009: Lara Lindqvist, Enna Heikkola em Iloinen esitys

Springs B: Emilia Heiskanen 22/32, Sofi Bergman 27/32, Lotta Valtonen 30/32

Springs C: Fanny Lahti 10/22

Pre Young Girls: Ilona Karjalainen 6/14

27.-28.1.2018

 

 

22.1.2018

 

 

 

 

Junioreiden 2 vk. Oulu

 

 

VTL aluecup Minit

 

 

 

 

 

Liinu Lähteenmäki 22/23

 

Inka Lehtola 1/21, Sara-Sofia Lahti 6/21(Em: hyvin pyörivä istumapiruetti, aluefinaalipaikka), Daniela Perklen 10/21 (Em: hyvin musiikkiin ajoitettu esitys, aluefinaalipaikka), Oona Kyllinen 12/21 (aluefinaalipaikka), Janette Ratilainen 16/21

 

 

 

 

 2-4.2.2018 JoKa Helmipiruetit Joensuu

Tintit: Esi Konttinen 2/9, luistelujärjestyksessä: Enna Heikkola, Sara Koivisto

Minit 2008: Inka Lehtola 1/9, Minit 2009: Helmi Holopainen 11/18, Ella Viira 13/18 (Em: loistava kiihdytyspiruetti), Oona Kyllinen 16/18

Taitajat Axel: Ilona Karjalainen 5/17

Aluedebytantit: Anni Kujala 6/6

Noviisit: Melina Aronen 8/20 Aada Leskelä 15/20

 6.2.2018 NTL aluecup Tintit

 

 

Raakel Rekola (finaalipaikka),  Lara Lindqvist (finaalipaikka), Lilian Dahström, Essi Konttinen (finaalipaikka)

 

 

10-11.2.2018

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

17.2.2018

 

 VTL kutsukilpailu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TRT Noviisien 2.vk., Turku

 

lauantai:

B-silmut: Sofi Bergman 28/31

Minit: Daniela Perklen 13/27

Aluesilmut: Fanny Lahti 3/18

Aluedebytantit: Minea Vaulamo 2/12, Anni Kujala 9/12 em monipuolinen askelsarja, Aluefinaaliin.

sunnuntai:

Noviisit: Julia Tuuri 20/20

Juniorit: Liinu Lähteenmäki 8/8

 

 

Melina Aronen 9/33, Anni Vuorikallas 20/33, Emilia Järvinen 24/33, Julia Tuuri 27/33, Aada Leskelä 28/33

 

 

 3-4-3-.2018 KeLs kutsukilpailu

Lauantai:

SM-Noviisit: Sanni Sainio 4/6

Noviisit: Melina Aronen 6/21, Julia Tuuri 12/21, Anni Vuorikallas 13/21, Emilia Järvinen 15/21

Sunnuntai:

Tintit: Essi Konttinen ja Enna Heikkola

Minit: Inka Lehtola 5/18, Sara-Sofia Lahti 16/18

Aluedebytantit: MInea Vaulamo 2/8, Anni Kujala 4/8

Silmut B: Ella-Maria Konttinen 21/23

10.3.2018

 

 

 

17.3.2018

 

 

 

ETK Noviisien hopeafinaali

 

 

 

MJT Uudenmaanalueen aluemestaruuskilpailut

 

 

 

 

 

Melina Aronen 7/21

 

 

 

Tintit luistelujärjestyksessä: Raakel rekola, Enna Heikkola, Lara Lindqvist, Sara Koivisto, Essi Konttinen, Peppi Åstrand

Minit: Inka Lehtola 3/13, Sara-Sofia Lahti 10/13

Aluesilmut: Fanny Lahti 1/8

Silmut B: Emilia Heiskanen 18/21

Aluedebytantit: Anni Kujala 5/10, Minea Vaulamo 7/10

Taitajat Axel: Ilona Karjalainen 5/6

18.3.2018

 

 

 

24.3.2018

HyTl aluemestaruuskilpailut

 

 

 

SM-Noviisien hopeafinaali, Tampere

 

Noviisit: Melina Aronen 2/23, Anni Vuorikallas 15/23, Julia Tuuri 16/23, Emilia Järvinen 17/23, Aada Leskelä 23/23

SM-noviisit: Sanni Sainio 4/6

Juniorit: Liinu Lähteenmäki 11/11

 

Sanni Sainio 13/22 (VO)