Kausi 2018-2019

Yksinluistelun kilpailukalenteri ja tulokset 2018-2019


Kilpailutulokset päivitetään tällä sivulle mahdollisimman pian kilpailujen jälkeen. Kilpailuista uutisoidaan kuukausittain aina seuraavan kuun alussa.

Sivujen päivittämiseen liittyvät huomiot Kaisalle (ntl.hallituspj@gmail.com).

 

AIKA                        JÄRJESTÄJÄ/KILPAILUTULOKSET                    
17.3.2019VTL / Tähtisarjojen Uudenmaan alueen aluemestaruuskilpailu

Minit
Helmi Holopainen 6./16
Sara-Sofia Lahti 7./16, EM: kauniit liu'ut
Ella Viira 10./16
Essi Konttinen 12./16
Liia Lehiö 15./16
Sara Koivisto 16./16

B-silmut
Ella-Maria Konttinen  4./16, EM: lennokas saksihyppy
Inka Lehtola 11./16
Milla Pihlava 16./16

Aluedebytantit
Minea Vaulamo 2./11

Aluesilmut
Daniela Perklén 8./9

Aluejuniorit
Iiris Arola 1./6

Taitajat ei Axel 2007 ja nuor (pojat)
Toivo Ilomäki 1./1

Taitajat Axel
Ilona Karjalainen 7./15

9.3.2019KELS / KutsukilpailuTaitajat, Axel
Lotta Valtonen 1./5
23.2.2019MJT / Uudenmaan alueen aluemestaruuskilpailut (ISU-sarjat)Noviisit
Aada Leskelä 5./15
Anni Vuorikallas 8./15
Juliette Ratilainen 13./15
9-10.2.2019VTL / Kutsukilpailu

Tintit
Nalini Niskavaara
Erika Harju
Wilma Paananen
Matleena Nieminen, EM: upea pystypiruetti

Taitajat, ei Axel 2007 ja nuoremmat pojat
Toivo Ilomäki 1./1 + FINAALIPAIKKA!

2-3.2.2019HyTL / Hyvinkää Trophy

Novice B
Aada Leskelä 9./25
Anni Vuorikallas 11./25

Novice C
Anni Kujala 11./13

Junior B
Julia Tuuri 14./15

Junior C
Iiris Arola 3./8

Cubs 2009
Ella Viira 11./26
Essi Konttinen 17./26
Sara Koivisto 21./26
Peppi Åstrand 22./26

Springs B
Milla Pihlava 11./36 (AC 7./21 + FINAALIPAIKKA)
Fanny Lahti 24./36 (AC 18./21)
Emilia Heiskanen 31./36 (AC 21./21)

Springs C
Daniela Perklén 7./14

16.1.2019JTL / ALue Cup -valintakilpailu (aluesilmut)Aluesilmut
Daniela Perklén 4./6, FINAALIPAIKKA!
Janette Ratilainen 5./6
10-13.1.2019Gliss Open

Cubs A 2008
Inka Lehtola 14./19

Cubs A 2009
Helmi Holopainen 17./17

Intermediate Novice
Minea Vaulamo 16./25
Aada Leskelä 18./25
Anni Vuorikallas 23./25

Advanced Novice
Sanni Sainio 20./24

Junior
Julia Tuuri 17./17

Cubs B 2009
Sara-Sofia Lahti 12./27
Enna Heikkola 14./27
Oona Kyllinen 17./27

Springs B
Emilia Heiskanen 10./22
Fanny Lahti 11./22
Ella-Maria Konttinen 12./22

Novice B
Anni Kujala 13./16

Junior B
Iiris Arola 3./9
Juliette Ratilainen 9./9

Young Ladies 2000-2003
Ilona Karjalainen 1./4.

6.1.2019LT / Kutsukilpailu, Alue Cup-valintakilpailu (minit, aluejuniorit)

Minit
Ella Viira 7./17, EM: Hyvä musiikkiin luistelu + FINAALIPAIKKA
Sara Koivisto 8./17 + FINAALIPAIKKA
Liia Lehiö 9./17 + FINAALIPAIKKA
Essi Konttinen 8./17 + FINAALIPAIKKA
Enna Heikkola 16./17

Aluejuniorit
Iiris Arola 1./2 + FINAALIPAIKKA

5-6.1.2019NTL / Noviisien ja SM-noviisien 2. lohkokilpailu

Noviisit
Aada Leskelä 15./36
Anni Vuorikallas 25./28
Emilia Järvinen 28./36

SM-noviisit
Sanni Sainio 13./20

9.12.2018VTL / Kutsukilpailu

Minit
Ella Viira 8./26
Enna Heikkola 13./26, EM: hyvin pyörivä brogen leg
Essi Konttinen 20./26

B-silmut
Ella-Maria Konttinen 3./31 + FINAALIPAIKKA
Inka Lehtola 6./31, EM. hyvin pyörivä istumapiruetti + FINAALIPAIKKA
Fanny Lahti 20./31
Emilia Heiskanen 24./31
Milla Pihlava 31./31

1.-2.12.2018KeLS / Kutsukilpailu

Taijat, ei Axel, pojat
Toivomäki Ilomäki 1./1

Minit
Sara-Sofia Lahti 10./34
Helmi Holopainen 13./34
Oona Kyllinen 19./34
Peppi Åstrand 22./34

Aluesilmut
Daniela Perklén 3./13
Janette Ratilainen 8./13, EM: tyylikkäästi pyörivät vaakapiruetit

B-silmut
Fanny Lahti 20./50
Inka Lehtola 21./50, EM: Hienosti pyörivät piruetit
Milla Pihlava 27./50
Ella-Maria Konttinen 31./50

24.-25.11.2018TL / KutsukilpailuNoviisit
Aada Leskelä 15./22
Emilia Järvinen 17./22
23.-25.11.2018Eiscup / Innsbrucker EislaufvereinAdvanced Novice
Sanni Sainio 28./36
17.11.2018HyTL / Kutsukilpailu

Taitajat, ei Axel, 20017 ja nuor. pojat
Toivo Ilomäki 1./1

Taitajat Axe 1.7.1999 ja nuor.
Ilona Karjalainen 3./12 + FINAALIPAIKKA

Minit
Sara Koivisto 10./19
Ella Viira 13./19
Liia Lehiö 15./19
Rakel Rekola 17./19

Aluesilmut
Daniela Perklén 6./12
Janette Ratilainen 7./12

B-silmut
Inka Lehtola 7./20, EM: laadukkaat piruetit
Emilia Heiskanen 12./20
Ella-Maria Konttinen 17./20

10.11.2018JTL / Novisiien ja juniorien 1. lohkokilpailuNoviisit
Aada Leskelä 6./34
Anni Vuorikallas 23./34
Emilia Järvinen 30./34
Juliette Ratilainen 33./34

Juniorit
Tuuli Järvinen 21./22 (LO)
8.11.2018KeLS / Minit Alue Cup 1. valintakilpailu

Minit (AC-valintakilpailu)
Helmi Holopainen 1./28 + FINAALIPAIKKA
Sara-Sofia Lahti 8./28, EM: Upea ikkunaliuku + FINAALIPAIKKA
Enna Heikkola 12./28, EM: Hienot piruetit
Ella Viira 13./28
Peppi Åstrand 15./28
Oona Kyllinen 17./28
Sara Koivisto 19./28
Liia Lehiö 22./28
Essi Konttinen 23./28
Raakel Rekola 26./28
Lilian Dahlström 27./28
Lara Linqvist 28./28

27.10.2018MJT / Kutsukilpailu

Aluedepytantit (kutsukilpailu ja AC-valintakilpailu)
Minea Vaulamo 2./17 (14)  + FINAALIPAIKKA

Aluenoviisit
Anni Kujala 6./8 + FINAALIPAIKKA

20.-21.10.2018ETK / SM-noviisien 1. lohkokilpailuSM-noviisit
Sanni Sainio 16./20
12-13.10.2018NTL /  Kutsukilpailu

SM-noviisit (LO)
Sanni Sainio 9./13

Kansalliset noviisit (VO)
Anni Vuorikallas 4./27
Minea Vaulamo 11./27
Aada Leskelä 14./27
Anni Kujala 16./27
Juliette Ratilainen 26./27

Kansalliset juniorit (LO)
Julia Tuuri 9./10

Minit 2009
Helmi Holopainen 2./25
Oona Kyllinen 6./25, EM: valovoimainen esiintyminen
Essi Konttinen 7./25
Peppi Åstrand 8./25
Sara Koivisto 12./25
Liia Lehiö 13./25
Enna Heikkola 17./25
Ella Viira 18./25
Lara Lindqvist 25./25

B-silmut 2007-2008
Inka Lehtola 8./25
Ella-Maria Konttinen 9./25, EM: upeasti pyörineet piruetit
Milla Pihlava 14./25
Fanni Lahti 17./25
Emilia Heiskanen 19./25
Sofi Bergman 25./25

Aluesilmut
Janette Ratilainen 5./14, EM: hyvä vaakapiruetti ja Alue Cup valintakilpailussa 3./9 + FINAALIPAIKKA

Taitajat, Axel
Ilona Karjalainen 5./10

29.-30.9.2018JTL / SM-noviisien 1. valintakilpailuSM-noviisit 1.7.2003-31.12.2004
Sanni Sainio 37./50
29.-30.9.2018ML /  Crystal Cup 2018

Cubs 2009
Sara-Sofia Lahti 2./18
Enna Heikkola 13./18
Essi Konttinen 14./18

Springs B 2007
Fanny Lahti 8./16, EM: näyttävä ikkunapiruetti
Ella-Maria Konttinen 9./16, EM: laadukas vaaka
Milla Pihlava 15./16

Starlets 2005 or before
Ilona Karjalainen 1./8

21.-23.9.2018

 KuTa / Silver Skate 2018

Cubs
Helmi Holopainen 3./17
Oona Kyllinen 7./17

Springs B
Inka Lehtola 4./25
Emilia Heiskanen 7./25
Sofi Bergman 18./25

Novice B 2003-2005 (valintakilpailu)
Aada Leskelä 17./44
Anni Vuorikallas 32./44

Junior B (LO)
Julia Tuuri 17./19