Kausi 2019-2020

Yksinluistelun kilpailukalenteri ja tulokset 2019-2020


Kilpailutulokset päivitetään tällä sivulle mahdollisimman pian kilpailujen jälkeen. Kilpailuista uutisoidaan kuukausittain aina seuraavan kuun alussa.

Sivujen päivittämiseen liittyvät huomiot Kaisalle (ntl.hallituspj@gmail.com).

 

AIKAJÄRJESTÄJÄ/KILPAILUTULOKSET

12.3.2020

 

NTL / KutskukilpailuTintit
Xinyue (Elina) Zhang 1./8
Alexandria Suomi 3./8
Aada Hellman
Olivia Leskelä, EM: Hyvä ylävartalon kannatus
Lilja Holopainen

Taitajat, ei Axel
Anniina Salmela 5./9
Vilja Vitikainen 8./9

Taitajat, Axel
Daniela Perklén 2./9
Sara Koivisto 3./9
Liia Lehikö 4./9
Essi Konttinen 5./9
Jessica Martikainen 8./9

8.3.2020

Ylöjärvi Uplakers / A-silmujen kultafinaali

A-silmut
Inka Lehtola 24./27

7-8.3.2020MTJ / Kutsukilpailu

Tintit 2011
Elina Zhang
Alexandria Suomi

Tintit 2012-
Lilja Holopainen
Olivia Leskelä
Aada Hellman

Minit
Enni Ålander 16./23
Wilma Paananen 19./23
Nalini Niskavaara 21./23
Emilia Härkönen 22./23

Taitajat Axel
Daniela Perklén 8./20
Toivo Ilomäki 16./20

B-silmut
Helmi Holopainen 4./27
Enna Heikkola 21./27
Ella Viira 23./27
Oona Kyllinen 24./27

Aluesilmut
Lara LIndqvist 7./9

Aluenoviisit
Milla Pihlava 2./5

Aluejuniorit
Emilia Järvinen 2./7

21-23.2.2020RTL / Easter Cup 2020Springs B 2009
Peppi Åstrand 19./24

Cubs 2010 I
Enni Ålander 17./26
Nalini Niskavaara 26./28

Cubs 2010 II
Wilma Paananen 21/22

Starlets -2009
Sara Koivisto 14./26

Springs C
Lara Lindqvist 22./28
Lilian Dahlström 26./28

Junior B
Aada Leskelä 22./36
Anni Vuorikallas 31./36

Novice B 7/2006-
Ella Maria-Konttinen 7./18
 
8-9.2.2020VTL / Kutsukilpailut, Aluejunioreiden Alue Cupin 2. valinta

A-silmut
Inka Lehtola 5./17

Juniorit
Anni Vuorikallas 9./10

Aluejuniorit + Aluejuniorit Alue Cup
Ilona Karjalainen 2./5 (molemmat kilpailut) + FINAALIPAIKKA!

Noviisit vanhemmat
Minea Vaulamo 6./11

Tintit (luistelujärjestyksessä)
Alexandria Suomi
Olivia Leskelä

Minit 2010
Wilma Paananen 15./18

Minit 2011
Erika Harju 12./12

B-silmut 2009
Helmi Holopainen 3./13
Sara-Sofia Lahti 8./13
Ella Viira 12./13

Taitajat Axel
Daniela Perklén 5./12

Taitajat ei Axel 2008
Jessica Martikainen 14./17

1-2.2.2020HyTL / Hyvinkään Trophy

Taitajat, Axel
Lotta Valtonen 1./13
Liia Lehiö 5./13
Essi Konttinen 10./13

Taitajat, Axel, Pojat
Toivo Ilomäki 1./1

Noviisit
Minea Vaulamo 16./32
Ella-Maria Konttinen 18./32
Fanny Lahti 30./32

A-silmut
Inka Lehtola 4./21

Aluejuniorit
Emilia Järvinen 1./8
Ilona Karjalainen 7./8

Minit
Enni Ålander 17./24
Nalini Niskavaara 23./24
Emilia Härkönen 24./24

B-silmut
Enna Heikkola 17./28
Peppi Åstrand 24./28
Oona Kyllinen 27./28 EM: Upeat piruetit

29.1.2020TL / B-silmujen Alue Cupin 2. valintakilpailuB-silmut
Sara-Sofia Lahti 12./27 - FINAALIPAIKKA! EM: Hyvin pyörivä istumapiruetti
Enna Heikkola 19./27
Peppi Åstrand 20./27
Janette Ratilainen 22./27
Oona Kyllinen 24./27
Ella Viira 25./27
18.1.2020JTL / Kutsukilpailu ja Minien 2. Alue Cup -valintakilpailu

Tintit (luistelujärjestyksessä)
Elina Zhang
Lilja Holopainen, EM: Reipas esiintyminen
Aada Hellman
Elli Varpanen

Minit
Enni Ålander 11./22 - FINAALIPAIKKA!
Erika Harju 17./22
Wilma Paanenen, 20./22
Nalini Niskavaara 21./22, EM: Kauniit ojennukset
Emilia Härkönen 22./22

11-12.1.20201. lohkon junioreiden 2. lohkokilpailuJuniorit
Anni Vuorikallas 31./33
9.-12.1.2020Gliss Open, Tallinna

Cubs A
Helmi Holopainen 29./36

Cubs B 2009
Sara-Sofia Lahti 5./22
Enna Heikkola 10./22
Peppi Åstrand 16./22
Oona Kyllinen 22./22

Cubs B 2010
Enni Ålander 24./30

Springs B
Janette Ratilainen 26/31

Basic Novice B
Inka Lehtola 14./22

Intermediate Novice
Minea Vaulamo 30./36
Ella-Maria Konettinen 36./36

Novice B
Anni Kujala 20./26

Pre-Young 2008-2009
Lara Lindqvist 12./15
Lilian Dahlqvist 14./15

Young 2005-2007
Lotta Valtonen 6./14

Young 2005-2007 boys
Toivo Ilomäki 2./2

Young 2001-2004
Ilona Karjalainen 3./6

4.1.LT / Aluesilmujen-, debytanttien janoviisien 2. Alue Cup -valintakilpailu ja tähtisarjojen kutsukilpailu

Minit
Nalini Niskavaara 4./9
Erika Harju 6./9, EM: kaunis vaakapiruetti
Wilma Paananen 8./9

A-silmut
Inka Lehtola 1./3

Aluesilmut
Lara Lindqvist 5./6 - FINAALIPAIKKA!

Aluejuniorit
Emilia Järvinen 1./2

6.12.2019TL / Tähtisarjojen kutsukilpailut

Aluesilmut
Lilian Dahlström 2./3
Lara Lindqvist 3./3

Aluejuniorit
Emilia Järvinen 1./3
Ilona Karjalainen 3./3

Taitajat Axel
Lotta Valtonen 2./5
Toivo Ilomäki 4./5

Minit
Erika Harju 9./10
Emilia Härkönen 10./10

30.11.2019LT / 1. Alue Cup valintakilpailuB-silmut
Inka Lehtola 3./29 - FINAALIPAIKKA!
Helmi Holopainen 7./29 - FINAALIPAIKKA!
Sara-Sofia Lahti 17./29
Peppi Åstrand 20./29
Oona Kyllinen 24./29
Enna Heikkola 26./29
 
16-17.11.2019KeLS / 1. valintakilpailu

Kansalliset noviisit, nuoremmat
Ella-Maria Konttinen 4./22
Fanny Lahti 17./22
Emilia Heiskanen 22./22

Kansalliset noviisit, vanhemmat
Minea Vaulamo 20./25
Anni Kujala 25./25

Kansalliset juniorit
Anni Vuorikallas 36./36

16.11.2019HyTL / KutsukilpailuTaitajat, Axel
Lotta Valtonen 1./16

Minit
Enni Ålander 9./18
Wilma Paanane 16./18

B-silmut
Inka Lehtola 2./25
Helmi Holopainen 6./25
Sara-Sofia Lahti 15./25
Peppi Åstrand 19./25
Enna Heikkola 25./25

Aluesilmut
Lara Lindqvist 6./9
Lilian Dahlström 8./9
 
7.11.2019MTJ / Aluesarjojen 1. Alue Cup valintakilpailuAluesilmut
Lilian Dahlström 5./8
Lara Lindqvist 7./8

Aluejuniorit
Emilia Järvinen 3./8 - FINAALIPAIKKA!
Juliette Ratilainen 5./8
Ilona Karjalainen 7./8
1.-2.11.2019NTL / Kutsukilpailu ja alueen 1. A-silmujen ja noviisien SB-kilpailu

Noviisit
Ella-Maria Konttinen 3./27
Minea Vaulamo 21./27
Fanny Lahti 22./27
Emilia Heiskanen 27.27

Minit 2011-
Erika Harju 8./8
 

Minit 2010
Enni Ålander 6./13
Wilma Paananen 11./13
Nalini Niskavaara 12./13
Emilia Härkönen 13./13

B-silmut 2009-2010
Helmi Holopainen 5./14
Peppi Åstrand 13./14
Sara-Sofia Lahti 14./14

B-silmut 2008
Inka Lehtola 6./13
Janette Ratilainen 13./13

Aluesilmut
Lilian Dahlström 3./4
Lara Lindqvist 4./4

Aluejuniorit
Emilia Järvinen 2./8
Juliette Ratilainen 6./8
Ilona Karjalainen 8./8

26.-27.10.2019TL / ISU-kutsukilpailutNoviisit
Ella-Maria Konttinen 22./31
Anni Kujala 22./31

Juniorit
Anni Vuorikallas SP 30./30, FP 28./30
26.10.2019RTL / Halloween SkateB-silmut 2008
Janette Ratilainen 18./24

B-silmut 2009
Sara-Sofia Lahti 18./27
Oona Kyllinen 19./27
Enna Heikkola 20./27
24.10.2019KeLS / Taitajien 1. Alue Cup valintakilpailuTaitajat Axel, pojat
Toivo Ilomäki 1./1 + FINAALIPAIKKA!

Taitajat Axel, tytöt
Lotta Valtonen 1./15 + FINAALIPAIKKA!
21.10.2019VTL / Minien 1. Alue Cup valintakilpailuMinit
Enni Ålander 15./25
Wilma Paananen 17./25
Nalini Niskavaara 23./25, EM: Hienot, viimeistellyt käsiliikkeet
Erika Harju 24./25
Emilia Härkönen 25./25
 
27.-29.9.2019HTL / HTL Cup

Minit
Enni Ålander 13./19

B-silmut 2009-
Helmi Holopainen 10./17

B-silmut 2008
Inka Lehtola 2./18

Noviisit
Fanny Lahti 21./26

Juniorit (LO)
Anni Vuorikallas 24./25