Kausi 2020-2021

Yksinluistelun kilpailukalenteri ja tulokset 2020-2021


Kilpailutulokset päivitetään tällä sivulle mahdollisimman pian kilpailujen jälkeen. Kilpailuista uutisoidaan kuukausittain aina seuraavan kuun alussa.

AIKAKILPAILU/JÄRJESTÄJÄTULOKSET
12-13.9.2020RTL

Noviisit: Minea Vaulamo 5/9

Juniorit: Aada Leskelä 19/27(SP), final result 14/27

2-4.10.2020KeLs

Minit: Erika Harju 11/12

B-silmut: Sara-Sofia Lahti 14/18

Noviisit: Ella-Maria Konttinen 18/29

24.10.2020JTL

Tintit: Lilja Holopainen em. kaunis käsien kannatus (UA finaaliin), Aada Hellman em. kauniit liuút (UA Finaaliin), Olivia Leskelä

Minit: Erika Harju 12/14

B-silmut: Peppi Åstrand 7/22 em. laadukas vaakapiruetti (UA Finaaliin), Sara-Sofia Lahti 9/22, Enna Heikkola 17/22, Ella Viira 19/22

31.10-1.11.2020TTK ja HTA

Noviisit: Ella Maria Konttinen 8/21, Minea Vaulamo 16/21, Fanny Lahti 19/21

Juniorit: Aada Leskelä 30/34

31.10.2020NTL

Tintit: Aada Hellman 1/3, Lilja Holopainen 2/3, Olivia Leskelä 3/3

Minit: Erika Harju 15/15

B-silmut: Sara-Sofia Lahti 10/17, Peppi Åstrand 12/17, Enna Heikkola 14/17, Oona Kyllinen 16/17, Ella Viira 17/17

Aluesilmut: Enni Ålander 3/11, Lara Lindqvist 4/11, Lilian Dahlström 8/11, Wilma Paananen 11/11

Aluenoviisit: Emilia Heiskanen 3/10

Aluejuniorit: Juliette Ratilainen 3/10, Anni Kujala 5/10, Ilona Karjalainen 7/10

Taitajat Axel: Liia Lehiö 1/10, Toivo Ilomäki 3/10, Daniela Perklén 7/10

Taitajat ei Axel: Nalini Niskavaara 7/15, Alexandria Suomi 12/15,

Emilia Härkönen 13/15, Iiris Olkinuora 14/15, Lilja Saari 15/15

 

7.11.2020MJT

Tintit: Aada Hellman 2/13, Lilja Holopainen em. hyvä läsnäolo ja katsekontakti, Olivia Leskelä

Minit: Erika Harju 20/23

Taitajat Axel: Essi Konttinen 5/18, Toivo Ilomäki 7/18, Daniela Perklén 8/18, Jessika Martikainen 12/18

Taitajat ei Axel (2008 ja vanh.): Iiris Olkinuora 11/11

Taitajat ei Axel (2009 ja nuor.): Nalini Niskavaara 3/11,

Alexandria Suomi 8/11, Emilia Härkönen 10/11

14-15.11.2020TL

Noviisit: Ella-Maria Konttinen 11/29, Minea Vaulamo 14/29, Fanny Lahti 26/29

Juniorit: Aada Leskelä 18/21

A-silmut: Helmi Holopainen 11/12

14.11.2020HyTl

Aluesilmut: Lara Lindqvist 4/12 (alue cup paikka), Enni Ålander 5/12,

Lilian Dahlström 11/12, Wilma Paananen 12/12

Aluedebytantit: Janette Ratilainen 5/12

Aluenoviisit: Emilia Heiskanen 4/11 (alue cup paikka)

Aluejuniorit: Juliette ratilainen 2/8, Anni Kujala 5/8, Ilona Karjalainen 6/8

 

14.11.2020SalPaDebytantit: Inka Lehtola 16/26

21.11-22.11.2020

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VTL, HTK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tintit: Lilja Holopainen 1/18, Olivia Leskelä, Aada Hellman

B-silmut: Peppi Åstrand 4/11, Sara-Sofia Lahti 7/11

Taitajat ei axel 2009 ja nuoremmat:Nalini Niskavaara 5/11, Emilia Härkönen 8/11

Aluesilmut: Lara Lindqvist 4/21, Enni Ålander 5/21, Wilma Paananen 17/21

Aluejuniorit: Anni Kujala 3/6

Juniorit: Aada Leskelä 16/23 (SP)

Noviisit (vanh.): Minea Vaulamo 10/12

Noviisit (nuor.): Ella-Maria Konttinen 5/15, Fanny Lahti 10/15

A-silmut: Helmi Holopainen 12/16

Debytantit: Inka Lehtola 17/29

28.11.2020LT

Aluesilmut: Lara Lindqvist 1/8, Lilian Dahlström 8/8

Aluenoviisit: Emilia Heiskanen 4/6

Aluejuniorit: Juliette Ratilainen 1/6, Anni Kujala 2/6, Ilona Karjalainen 3/6

Taitajat ei axel 2009 ja nuoremmat: Nalini Niskavaara 6/16, Alexandria Suomi 8/16, Emilia Härkönen 11/16

Taitajat ei axel 2008 ja vanhemmat: iiris Olkinuora 13/14

Taitajat Axel: Daniela Perklen 2/10 (UA finaaliin), Toivo Ilomäki 5/10 (UA finaaliin), Essi Konttinen 9/10