Kausi 2021-2022

Yksinluistelun kilpailukalenteri ja tulokset 2021-2022


Kilpailutulokset päivitetään tällä sivulle mahdollisimman pian kilpailujen jälkeen. 

AIKAKILPAILU/JÄRJESTÄJÄTULOKSET
17.-19.9.2021Syyspiruetit 2021, ISU-sarjojen aloituskilpailu, JoKa

Debytantit (1.7.2009 jälkeen): Helmi Holopainen 16/19

Debytantit (synt. ennen 1.7.2009): Inka lehtola 6/21

Noviisit: Lara Lindqvist: 14/16

Juniorit: Aada Leskelä 27/33

2-3.10.2021Tuusulan Luistelijat

Debytantit: Inka Lehtola 3/16

Juniorit: Aada Leskelä 24/31

16.10. 2021Helsingin TaitoluisteluakatemiaDebytantit 1. vk: Inka Lehtola 19/36
16.10.2021Kutsukilpailu ISU-sarjoille, MJT

Noviisit: Ella-Maria Konttinen 5/27,

Lara Lindqvist 27/27

30.-31.10.2021Kansallisten sarjojen 1. valintakilpailu, TTK

Noviisit: Ella-Maria Konttinen 4/22

Juniorit: Aada Leskelä 20/26

 

30.-31.10.2021Tähtisarjojen kutsukilpailu, NTL

Taitajat ei axel: Alexandria Suomi 8/24, Nalini Niskavaara 13/24, Emilia Härkönen 14/24, Vilja Vitikainen 19/24, Iiris Olkinuora 21/24

Taitajat axel: Toivo Ilomäki 3/14, Jessica Martikainen 10/14, Enni Ålander 11/14, Daniela Perklen 13/14

Aluedebytantit: Ella Viira 6/11, Enna Heikkola 9/11, Lilian Dahlström 10/11

Tintit: Kielo Holopainen 1/6, Mila Nikkinen 2/6, Meini Karling 3/6, luistelujärjestyksessä: My Salmi, Julia Kolehmainen, Timi Zhang

Minit: Lilja Holopainen 2/17, Olivia Leskelä 9/17 (erityismaininta: Kauniit liukuasennot)

Aluesilmut: Elina Zhang 2/9, Wilma Paananen 6/9, Erika Harju 7/9

Aluenoviisit: Janette Ratilainen 4/10

Aluejuniorit: Anni Kujala 2/3

6.-7.11.2021Kutsukilpailu, VTL

Tintit: Kielo Holopainen em: hienosti musiikkiin luisteltu ohjelma, Lilian Hellman

Minit: Lilja Holopainen 4/16 em. vauhdikas ja reipas esitys, Aada Hellman 7/16, Olivia Leskelä 8/16

Aluesilmut: Wilma Paananen 9/11

Aluedebytantit: Ella Viira 5/13, Enna Heikkola 8/13 em: lennokas yksöisaxel, Lilian Dahlström 12/13 

Taitajat ei Axel 2010 ja nuoremmat: Emilia Härkönen 2/13, Nalini Niskavaara 3/13, Alexandria Suomi 7/13 em. hienosti musiikkiin luisteltu ohjelma

Taitajat Axel tytöt: Jessica Martikainen 5/12, Daniela Perklén 7/12 em: laadukas perusluistelu

Taitajat Axel pojat: Toivo ilomäki 2/2

 

12-14.11.2021Tähtisade Kerava

Aluesilmut: Elina Zhang 4/14 em. Ryhdikäs ja huolellinen kokonaisuus, Erika Harju 14/14

Aluejuniorit: Anni Kujala 3/4

Aluedebytantit: Enna Heikkola 2/12, Lilian Dahlström 8/12

Tintit pojat: Timi Zhang 1/1

Tintit tytöt: Mila Nikkinen

Taitajat axel pojat: Toivo Ilomäki 1/1

Taitajat axel: Jessica Martikainen 5/20, Enni Ålander 17/20

Minit: Lilja Holopainen 11/21, Olivia Leskelä 14/21

Aluenoviisit: Janette Ratilainen 4/12

Taitajat ei axel: Lilja Saari 20/27

20.11.2021Kutsukilpailu Hyvinkää

Tintit: luistelujärjestyksessä, Julia Kolehmainen, Meini Karling

Minit: Aada Hellman 8/14

Aluedebytantit: Enna Heikkola 5/16, Ella Viira 7/16, Lilian Dahlström 8/16

Taitajat axel: Toivo Ilomäki 3/10

Aluenoviisit: Janette Ratilainen 4/8

27.11.2021Kutsukilpailu Lohja

Tintit: luistelujärjestyksessä My Salmi, Kielo Holopainen

Minit: Lilja Holopainen 7/15 em. Upea risti-ikkunaliuku

Aluedebytantit: Ella Viira 3/8, Enna Heikkola 5/8, Lilian Dahlström 8/8

Aluesilmut: Elina Zhang 1/14, Wilma Paananen 6/14, Erika Harju 11/14

Aluejuniorit: Anni Kujala 3/6, Ilona Karjalainen 4/6

Taitajat axel: Anna Sovijärvi 2/6, Enni Ålander 4/6

Taitajat ei axel 2010 ja nuoremmat: Nalini Niskavaara 1/9, Emilia Härkönen 2/9

 

20.11-21.11.2021SM-noviisien ja debytanttien 1. lohkon valintakilpailu, OuluInka Lehtola 26/33
4.12.2021Kutsukilpailu, Tuusula

Tintit nuoremmat: Lilian Hellman em: hienosti luisteltu musiikkiin

Tintit vanhemmat: Mila Nikkinen

Minit: Aada Hellman 5/12, Olivia Leskelä 6/12

Aluesilmut: Wilma Paananen 6/13,

Erika Harju 9/13

Taitajat Axel: Jessica Martikainen 4/10, Toivo Ilomäki 7/10

Taitajat ei-Axel: Alexandria Suomi 5/14 em: hyvä katsekontakti ja iloinen esitys

8.1.2022Kata 2. valintakilpailu 
27.1-30.1.2022Gliss Open

Intermediate novice: 7/13 Inka Lehtola, 9/13 Ella-Maria Konttinen, 10/13 Helmi Holopainen

Junior women: 12/13 Aada Leskelä

Cubs B girls: 14/18 Aada Hellman, 16/18 Lilja Holopainen, 17/18 Olivia Leskelä

Springs B: 17/17 Wilma Paananen

Novice B: 1/3 Janette Ratilainen, 2/3 Enna Heikkola

Junior B: 9/9 Anni Kujala

Young Boys: 1/1 Toivo Ilomäki

 5.2.2022EVT Debyt 60+6022/25 ryhmä 1: Inka Lehtola
6.2.2022VTL kutsukisa

Tintit: Meini Karling em. hyvä käsien kannatus

Taitajat Axel: Jessica Martikainen 2/8, Koivisto Sara 4/8

Aluesilmut: 8/ 10 Erika Harju

Taitajat ei axel 2010 ja nuor: 3/7 Nalini Niskavaara, 4/7 Emilia Härkönen

19.2.2022Tampere Juniorit valintaLO Minea Vaulamo 32/34
12.3.2022JTL

Tintit 2013: Julia Kolehmainen em. hieni ikkunaliuku

Tintit 2014 ja nuor: My Salmi em. hyvät liuút

Minit: 7/15 Lilja Holopainen em. iloinen esitys, 11/15 Olivia Leskelä, 12/15 Aada Hellman

Aluesilmut: 2/6 Elina Zhang, 6/6 Erika Harju

Taitajat ei axel 2010 ja nuor: 3/13 Emilia Härkönen, 4/13 Nalini Niskavaara em. hyvä vartalon kannatus

19-20. 3 2022VTL kutsukisa

Taitajat ei axel 2010 ja nuor: 6/15 Alexandria Suomi, 7/15 Lilja Saari

Aluesilmut: 5/13 Wilma Paananen

Tintit: Kielo Holopainen em. laadukas istumapiruetti, Meini Karling

Aluedybytantit: 5/10 Enna Heikkola

Taitajat ei axel 2009 ja vanh: 8/9 Iiris Olkinuora

Debytantit: 13/17 Inka Lehtola

Taitajat axel: 3/15 Toivo Ilomäki, 11/15 Sara Koivisto

Minit: 4/19 Lilja Holopainen

Noviisit: Ella-Maria Konttinen 6/16

Juniorit: 7/15 Aada Leskelä