Kausi 2022-2023

AikaKilpailu/ JärjestäjäTulokset
24.9.2022ETK

Debytantit:

Helmi Holopainen 20/22, points: 33,01

1-2.10.2022KoTa

Juniorit:

Aada Leskelä SP: 11/28, FS: 17/23, total score: 80,85

Ella- Maria Konttinen SP: 21/28, FS: 20/23, total score: 67,13

Fanny Lahti SP: 24/24, FS: 23/23, total score: 63,15

Noviisit:

Enna Heikkola 18/28, points: 30,22

Lara Lindqvist 23/28, points: 26,27

14.-16.10.2022MJT

Juniorit LO: Ella-Maria Konttinen 14/19 (24,48), Fanny Lahti 18/19 (21,29)

Noviisit: Enna Heikkola 21/22 (29,71), Lara Lindqvist 22/22 (21,73)

Tähtinoviisit pojat: 1/1 Toivo Ilomäki (16,82)

Tintit: My Salmi

Minit pojat: Timi Zhang 4/4 

Minit tytöt: Kielo Holoapinen 20/27

B-silmut: Elina Zhang 14/29 erityismaininta: Upeat piruetit, Lilja Holopainen 27/29

Tähtisilmut: Erika Harju 11/13

Taitajat ei axel pojat: Luka Kauppinen 1/2

Taitajat axel: Anna Sovijärvi 1/5

Tähtidebytantit: Wilma Paananen 13/15

5.-6.11.2022RTL Juniorit/Noviisit 1. valintakilpailu

Noviisit R2: Helmi Holopainen 3/20 (36,67), Lara Lindqvist 20/20 (21,74). Noviisit R1: Enna Heikkola 20/25 (30,22)

Juniorit: Aada Leskelä 17/33 (79,67)

12.11.2022HyTL Hyvinkää Skate

Minit: Kielo Holopainen 11/13

Tähtisilmut: Erika Harju 6/7

Tähtidebytantit: Wilma Paananen 8/8

Tähtinoiviisit pojat: Toivo Ilomäki: 3/3,

Tähtinoviisit tytöt: Janette Ratilainen 8/12

Taitajat Axel: Anna Sovijärvi 3/12

Taitajat ei Axel pojat: Luka Kauppinen 1/4

Taitajat ei Axel tytöt: Saana Hyvämäki 5/13

B-silmut: Aada Hellman 26/27, Olivia Leskelä 27/27

 

 

 

18.-20.11.2022KeLs Tähtisade

Tintit: Lilian Hellman, My Salmi

Tähtisilmut: Erika Harju 8/13

B-silmut: Aada Hellman 30/36, Elina Zhang 31/36, Lilja Holopainen 34/36

Tähtidebytantit: Wilma Paananen 7/10. Tähticup-loppukilpailupaikka.

Taitajat ei Axel: Saana Hyvämäki 5/24. Tähticup-loppukilpailupaikka.

Minit, tytöt: Kielo Holopainen 26/37

Minit, pojat: Haohan Zhang 2/2. Tähticup-loppukilpailupaikka.

Tähtinoviisit, pojat: Toivo Ilomäki 1/1. Tähticup-loppukilpailupaikka.

Taitajat Axel: Jessica Martikainen 3/20. Tähticup-loppukilpailupaikka,

Anna Sovijärvi 1/20. Tähticup-loppukilpailupaikka.

 

25.-26.11.2022NTL Kutsukilpailu

Minit pojat: Timi Zhang 2/2

Minit tytöt: Kielo Holopainen 5/11 (em. kauniit vaaka asennot), Julia Kolehmainen 11/11

Tintit: Milja Mäkynen, Lilian Hellman, Elisa Pietilä, My Salmi (luistelujärjestyksessä)

Tähtisilmut: Erika Harju 2/2

Taitajat axel: Anna Sovijärvi 1/2, Jessica Martikainen 2/2

7.-8.1.2023EVT Juniorit/ Noviisit 2. lohkokilpailu

Noviisit nuoremmat: Helmi Holopainen 8/16, Lara Lindqvist 16/16

Noviisit vanhemmat: Enna Heikkola 18/24

Juniorit: Aada Leskelä 21/29

12.-15.1.2023Gliss Open

Junior women: 22/28 Aada Leskelä (76,73), 23/28 Ella-Maria Konttinen (73,88), 28/28 Fanny Lahti (53,58)

Intermediate Novice: 16/19 Helmi Holopainen (28,09), 19/19 Enna Heikkola (22,56)

Cubs B girls: 17/27 Lilja Holopainen (20,69), 20/27 Aada Hellman (20,18), 26/27 Olivia Leskelä (16,96)

Springs B girls: 25/28 Elina Zhang (16,58)